Opis
Działki numer: 91/1, 91/2 i 91/3 o łącznej powierzchni 6,5216 ha, obręb 0002, Cieplice II, AM 6.
Zgodnie ze „zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Spółdzielcza – Lubańska w Jeleniej Górze” uchwaloną Uchwałą nr 157.XIX.2011 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 22 listopada 2011 roku, nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym symbolem: P,U.4, dla którego jako przeznaczenie podstawowe ustalono tereny zabudowy produkcyjnej, tereny zabudowy usługowej z wykluczeniem usług objętych ochroną akustyczną w myśl obowiązujących przepisów szczególnych. Przeznaczenie uzupełniające: 1) obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej; 2) ogólnodostępne parkingi; 3) zieleń urządzona. W obrębie terenów P,U stwierdzono występowanie chronionych gatunków ptaków. Obowiązują ograniczenia wynikające z przepisów odrębnych.
Rysunek planu miejscowego w obszarze nieruchomości wyznacza granice potencjalnych obszarów ograniczonego użytkowania związane z liniami elektroenergetycznymi oraz strefę ochronną wyznaczoną przez odległości podstawowe od gazociągu.
Nieruchomość położona w strefie przemysłowo-usługowej miasta zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Trasą Czeską – drogą krajową nr 3, Lubańską oraz Spółdzielczą, z koncentracją obiektów produkcyjnych, magazynowych i handlowych.
Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej ulicy Spółdzielczej, w omawianym obszarze przebiegającej m.in. przez działki drogowe numer 56/1, 55/2, 63/2 a następnie przez ogólnodostępną drogę wewnętrzną (droga gruntowa) ul. Objazdową stanowiącą własność Gminy, położoną w granicach działki nr 63/3 oraz działek drogowych nr: 89/2, 92/1 (obręb 0002, Cieplice II).
Infrastruktura techniczna tj. sieć: wodna, kanalizacja sanitarna i deszczowa, elektroenergetyczna, gazowa, dostępne w ulicy Spółdzielczej.
Nieruchomość obciążona jest przebiegiem: podziemnego kabla elektroenergetycznego 2eWN, napowietrznej linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia wspartej na stalowych słupach zlokalizowanych w obszarze nieruchomości, podziemnego gazociągu podwyższonego średniego ciśnienia DN300 1,6 MPa wraz z lokalizacją zespołu zaporowo-upustowego, oraz siecią ciepłowniczą.
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze II Wydział Cywilny Odwoławczy postanowieniem z dnia 05.10.2021 r. postanowił ustanowić na nieruchomościach będących własnością Gminy Jelenia Góra stanowiących działkę gruntu numer 91/1 objętą księgą wieczystą nr JG1J/00088407/1 oraz działkę gruntu numer 91/2 objętą księgą wieczystą nr JG1J/00088408/1, na rzecz Polskiej Spółki Gazownictwa Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, służebność przesyłu dla gazociągu wysokiego ciśnienia DN 300, PN 1,6 MPa relacji Ścięgny – Jelenia Góra wraz z zespołem zaporowo – upustowym w pasie o szerokości 6,00 m, polegającą na prawie utrzymywania i korzystania przez uczestnika z urządzenia przesyłowego oraz prawie korzystania z nieruchomości obciążonej w zakresie niezbędnym do dokonywania konserwacji, remontów, modernizacji urządzeń przesyłowych lub ich instalacji, wraz z prawem wejścia i wjazdu na teren nieruchomości odpowiednim sprzętem. Integralną częścią postanowienia jest pisemna opinia biegłego sądowego.
Istniejące w granicach nieruchomości napowietrzne linie energetyczne wysokiego napięcia 110 kV i 220 kV przeznaczone są do zachowania z prawem przebudowy pod warunkiem nie wprowadzania nowych ograniczeń dla lokalizacji zabudowy; tereny położone w obszarach ograniczonego użytkowania związanych z w/w liniami mogą być zagospodarowane na cele związane z przeznaczeniem terenów w zakresie dopuszczonym w obowiązujących przepisach.
Istniejący gazociąg podwyższonego średniego ciśnienia DN300 1,6 MPa wskazuje się do zachowania z prawem przebudowy pod warunkiem nie wprowadzania nowych ograniczeń dla lokalizacji zabudowy; w strefie ochronnej wyznaczonej przez odległości podstawowe od gazociągu dopuszcza się zagospodarowanie zgodne z przeznaczeniem terenów w zakresie i na warunkach określonych w obowiązujących przepisach szczególnych.
Część działki nr 91/1 oraz część działki nr 91/2 o łącznej powierzchni 5,5042 ha udostępniona jest przez Miasto w formie umowy dzierżawy na czas określony z przeznaczeniem na cele rolne.
Nabywca nieruchomości zobowiązany jest w terminie pięciu lat, licząc od daty zawarcia umowy w formie aktu notarialnego o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste, do zagospodarowania nieruchomości na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) zgodnie z decyzją wydaną przez organ administracji architektoniczno-budowlanej. Zakończenie zagospodarowania nieruchomości oznacza wybudowanie budynku w stanie surowym zamkniętym.
Szczegóły
Cena m2 |
122.67zł/m2
|
---|---|
Powierzchnia gruntu |
65216m2
|
przeznaczenie w planie |
Produkcyjna
Usługowa
|
Rodzaj obiektu | |
Sprzedane |
Nie
|